sobota,

Sobota, III Tydzień Wielkanocny

Diecezjalny Konkurs Poetycki o bł. Edmundzie Bojanowskim

Zachęcamy do zapoznania się z propozycją Diecezjalnego Konkursu Poetyckiego pt.: Służyć i wychowywać do miłości dla uczniów klas VII i VIII szkół podstawowych oraz uczniów szkół ponadpodstawowych o bł. Edmundzie Bojanowskim, którego organizatorem jest parafia pw. Bożego Ciała w Nowych Skalmierzycach w ramach II Festiwalu Świętych i Błogosławionych ECCE HOMO -  Edmund Bojanowski. Szczegóły w regulaminie konkursu.

Bł. Edmund Bojanowski

UROCZYSTOŚĆ WRĘCZENIA NAGRÓD

laureatomDiecezjalnego Konkursu „Uczyć i wychowywać do miłości” organizowanego w ramach

„II Festiwalu Świętych i Błogosławionych ECCE HOMO- Edmund Bojanowski”

Odczytanie werdyktu i wręczenie nagród odbyło się w kościele pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Nowych Skalmierzycach w piątek 25 września 2020 r. o godz. 11.00, pomimo iż, realizację drugiej edycji Festiwalu z uwagi na pandemię Covid-19, przesunięto na rok 2021.

W KATEGORII KLAS VII-VIII

Laureatem 1 miejsca został Szymon Bartczak

z klasy VII Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kokaninie, za wiersz „Przeżyć życie”, podpisany godłem „Bartek” - opiekun artystyczny pani Honorata Kurdyk

Laureatem II miejsca został Łukasz Stempień

z klasy VIII A, Szkoły Podstawowej im. L. Szymoniaka w Sobótce, za wiersz  „xxx ...Edmund Bojanowski...”,  podpisany godłem „Toskania” -opiekun artystyczny pani Renata Marciniak-Kolenda

dwa równorzędne wyróżnienia przyznano:

Patrykowi Lisowi

z klasy VII, Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kokaninie, za wiersz „Wychowywać do miłości”, podpisany godłem „Lisek” - opiekun artystyczny pani Honorata Kurdyk

Natalii Szymankiewicz

z klasy VIII A, Szkoły Podstawowej im. L. Szymoniaka w Sobótce, za wiersz „Boży posłaniec- Edmund Bojanowski” podpisany godłem „Tosia” - opiekun artystyczny pani Renata Marciniak-Kolenda

W KATEGORII KLAS PONADPODSTAWOWYCH

trzy równorzędne wyróżnienia otrzymali:

Anna Lewandowska

z klasy II E Zespołu Szkół Ekonomicznych w Kaliszu, za wiersz „Miłość, czyny, uczucia” podpisany godłem „Aestetyczna” - opiekun artystyczny ks. Łukasz Józef Ograbek

Julita Dębowska

z klasy I E Zespołu Szkół Ekonomicznych w Kaliszu, za wiersz „Ludzkie uczucia - pamięci Edmunda Bojanowskiego” podpisany godłem „Hiszpanka” - opiekun artystyczny ks. Rafał Wawrzyniak,

Mariola Łempicka

z klasy III AZespołu Szkół Ekonomicznych w Kaliszu, za wiersz „Nauka” podpisany godłem „Miri” - opiekun artystyczny ks. Łukasz Józef Ograbek.

Oceniając nadesłane wiersze Jurorzy zwrócili uwagę na ich różnorodność oraz potencjał twórczy autorów, którym sugerują ciągłe poszukiwania autorytetów w dziedzinie poezji, w celu doskonalenia swojego warsztatu, życząc jednocześnie ustawicznego poznawania i wzbogacania własnej, poetyckiej drogi, wypełnionej szczerością wypowiedzi i sprawnością językową. Jury docenia również fakt, iż mimo panującej pandemii Covid - 19 i związanej z nią nieobecnością w szkołach oraz utrudnionym kontakcie ze swoimi nauczycielami, uczniowie chwycili za pióra, by postać, życie i dzieło bł. Edmunda Bojanowskiego przedstawić w formie poetyckiej. Jury dziękuje opiekunom młodzieży uczestniczącej w konkursie za artystyczne wsparcie i motywowanie autorów tekstów, do podjęcia trudnego dzieła tworzenia. Młodym twórcom Jury życzy dalszej zabawy słowem, nabywania umiejętności formułowania spójnej koncepcji literackiej oraz rozwijania swojego potencjału i osobowości twórczej.”

W Kościele Matki Bożej

Msza św. poranna w sobotę

kościele Matki Bożej